Раді вітати Вас на офіційному сайті

Боярського навчально-виховного комплексу
«Колегіум – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3»
Києво-Святошинської райдержадміністрації
Київської області

/Files/images/P9020488.JPG

/Files/images/мова....png

У 1934 році на конкурсі мов у Парижі українська мова була визнана, на рівні з французькою і перською, як найкраща, наймилозвучніша, найбагатша мова світу.


20 лютого 2018 року
День вшанування пам'яті героїв Небесної сотні

/Files/images/15.jpg

День Героїв Небесної Сотні відзначають в Україні щорічно 20 лютого. Відповідно до Указу Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» та розпорядження Кабінету міністрів України від 23 серпня 2017 року № 574-р.

Герої Небесної Сотні, які загинули під час подій Революції гідності у 2014 році, віддали своє життя за гідність і свободу кожного українця.


15 лютого - свято Стрітення

ДЕНЬ ЗУСТРІЧІ ЛЮДИНИ ІЗ БОГОМ

15 лютого – Стрітення, в народі – «Стрічання»«Громиця», «Зимобор», яке відзначають через 40 днiв пiсля Рiздва Христового. Свято Стрітення Господнього входить до дванадцяти найбільших церковних свят. День Стрітення – це також точка у часі, де зустрілись Старий і Новий Заповіт, давній світ і християнство.

Стрітення в Україні.

Разом із пробудженням природи від зимового сну починаєтьсяцикл весняних свят, що супроводжується піснями, іграми, хороводами. До весняного календаря наші прадіди зараховували й святоСтрітення(15 лютого), яке вважалось перехідним містком від зимового до весняного обрядового циклу: це був день першої зустрічі зими з літом.

На Стрітення, за народними уявленнями, зима іде туди, де було літо, а літо - де була зима. Дорогою вони зустрічаються і говорять між собою:

- Боже, поможи тобі, зимо! - каже літо.
- Дай, Боже, здоров'я! - відповідає зима.
- Бач, зимо, - дорікає літо, - що я наробило і напрацювало, ти поїла і попила!

У цей день в церквах України святили воду та свічі.Посвячені на Стрітення свічки звалися "громичними", бо їх запалювали і ставили перед образами під час грози, щоб оберегти людей і худобу від грому. Ці ж свічки давали в руки вмираючому при читанні одхідної молитви. В день Стрітення, коли приходили з церкви, запалювали "громичну" свічку -"щоб весняна повінь не пошкодила посівам і щоб мороз дерев не побив!". Від "громичної" свічки і саме свято, крім "Стрітення" або "Стрічання", називалося колись "Громиця".

Коли святили в церкві воду, селяни набирали тієї води в нову - ще не вживану - посудину, приносили додому і пильно берегли. Цій воді приписувалась магічна сила. За народним уявленням, це - цілюща вода. Нею натирали хворі місця і вірили, що "поможе". Найкраще ця вода ніби помагала від "пристріту" - від хвороби, що її спричиняло "погане" око, а також нею кропили тварин і людей у найвідповідальніші моменти життя


Замовлення підручників
для учнів 5 класу та педагогічних працівників
Боярського НВК "Колегіум - ЗОШ І-ІІІ ст.№3"

Назва підручника Автор Мова підручника Замовлено:
для учнів для вчителів
1 Українська мова Єрмоленко С.Я., Сичова В.Т. укр 134 3
2 Українська література Авраменко О.М. укр 134 3
3 Англійська мова (5-й рік навч) Карпюк О.Д. укр 134 4
4 Німецька мова (1-й рік навч) Сотникова С.І., Білоусова Т.Ф.) укр 99 3
5 Зарубіжна література Волощук Є.В. укр 134 2
6 Математика Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С.) укр 134 3
7 Природознавство Ярошенко О.Г., Бояко В.М.) укр 134 3
8 Основи здоров'я Бойченко Т.Є., Василенко С.В., Гущина Н.І., Василашко І.П., Коваль Н.С., Гурська О.К. укр 134 2
9 Польська мова (1-й рік навч) Біленька-Свистович Л.В., Ковалевський Є., Ярмолюк М.О. укр 34 1

Бій за майбутнє України

29 січня
День пам'яті полеглих у бою під Крутами

29 січня 1918 року, українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України.

/Files/images/kruty_kiborgy.jpg

Читати більше


27 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ
ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

/Files/images/slide_1.jpg

«Ми тільки чули кулеметні черги через різні проміжки: та-та-та, та-та... Два роки з дня в день я чув, і це стоїть у моїх вухах сьогодні. Під кінець над яром піднявся важкий, масний дим. Він ішов звідти тижнів три».
Анатолій Кузнєцов. «Бабин Яр»

«Євреїв все ведуть без кінця. Люди ховають їх, але німці їх знаходять і забирають. І до цього часу чути стрілянину в Бабиному Яру».
Ірина Хорошунова. «Перший рік війни»

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію №60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

Дізнатися більше

22 січня - День Соборності України

22 січня вже традиційно Україна святкує День Соборності України – возз'єднання ЗУНР та УНР, яке відбулось 99 років тому.

/Files/images/5.jpg

Повертаючись до історії, пригадаємо, що 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну.

…Однині во єдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка / Галичина, Буковина і Угорська Україна / і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина Незалежна Українська Народна Республіка,
– уривок з Акту.

До речі, цікавий факт, що роком раніше, у 1918-му, в той самий день було прийнято IV Універсал Української Центральної Ради, що проголошував незалежність УНР. Тобто сьогодні пройшло рівно 100 років з прийняття того доленосного документу, адже без незалежності УНР не було б і Акту Злуки.

Перше святкування Дня Соборності відбулось через 20 років після підписання Акту Злуки у Карпатській Україні 22 січня 1939 року.

22 січня вже традиційно Україна святкує День Соборності України – возз'єднання ЗУНР та УНР, яке відбулось 99 років тому.

Повертаючись до історії, пригадаємо, що 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну.

…Однині во єдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка / Галичина, Буковина і Угорська Україна / і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина Незалежна Українська Народна Республіка,
– уривок з Акту.


Зачитування Акту Злуки

До речі, цікавий факт, що роком раніше, у 1918-му, в той самий день було прийнято IV Універсал Української Центральної Ради, що проголошував незалежність УНР. Тобто сьогодні пройшло рівно 100 років з прийняття того доленосного документу, адже без незалежності УНР не було б і Акту Злуки.


Підписання Акту Злуки у 1919 році в Києві


https://24tv.ua/statti_tag4571

Читати більше


/Files/images/подяка.jpg


/Files/images/симон.jpg


ГРАФІК
проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад
у 2017/2018 навчальному році

Дата Навчальний предмет Прізвище учасника Класи Місце проведення
14.01 Фізика (І, II тури) Ах Хадам Мурат 8 Хотівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - гімназія»
21.01 Історія Сидорук Катерина 11 Соф.Борщагівський НВК «СШ І-ІІІ ступенів – ЗОШ І-ІІІ ступенів»
21.01 Математика Остапенко Олександр Ах Хадам Мурат Бойченко Вікторія 7
8
11
Соф.Борщагівський НВК «СШ І-ІІІ ступенів – ЗОШ І-ІІІ ступенів»
27.01 Біологія Шаповаленко Дмитро Горбаток Катерина 8
11
КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»
10.02 Трудове навчання Нежиборський Тарас 9 КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»
11.02 Англійська мова Сидорук Катерина 11 Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ступенів
11.02 Німецька мова Потапчук Анастасія Ковальчук Катерина 10
11
Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ступенів
11.02 Образотворче мистецтво Пашкова Альона 11 Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ступенів
18.02 Зарубіжна література Желізняк Анна 9 КВНЗКОР «Академія неперервної освіти»


7 січня - Різдво Христове

/Files/images/rzdvo-hristove-v-2018-roc_252.jpeg

З Різдвом!
Смачної вам вечері,
духмяних добрих пампушок,
хай щастя стукає у двері,
нехай несе багатств мішок.
Хай зірка з неба засіяє
й освітить всеньку темноту,
колядка гучно залунає
й прославить тую ніч святу!


6 січня - СВЯТВЕЧІР

/Files/images/svjtvechir-e1515140337911.jpg

6 січня Україна і весь православний світ, який живе за Юліанським календарем, відзначають Святвечір (Святий Вечір), Багату кутю, Коляду. Цього дня завершується Філіппов, або Різдвяний піст.

Святвечір – заключний день Різдвяного посту. Традиційно в цей день в їжу можна було вживати лише кутю, через це Святий Вечір, тобто вечір напередодні Різдва ще називали Багатою Кутею.

У Різдвяний святвечір до “вечірньої зорі” нічого не їдять і не сідають за стіл. Перша зірка є символом, який сповістив колись волхвам про народження Спасителя.

Що не можна робити в Святвечір

Під час вечері не можна багато розмовляти, виходити з-за столу. Хлопцю і дівчині не можна сидіти на кутах столу, щоб не залишитися без подружньої пари. Не можна, взявши ложку в руки, знову класти її на стіл, страви водою не запивають – тільки узваром. Поки трапеза не закінчиться, не можна виходити з-за столу, тим більше – з дому, щоб не впустити нечисту силу.

Увечері в переддень Різдва не можна працювати.

Перед святом необхідно прибрати в будинку, але при цьому зберегти мир і взаєморозуміння з рідними. Не дозволяйте сваркам і дрібним негараздам ​​затьмарити ваше свято. Нехай краще у вас будуть не ідеально чисті фіранки, але спокій і хороші відносини в родині.

Слід в душі пробачити всіх своїх ворогів і попросити вибачення у тих людей, яких ви, можливо, образили.

Вважається, що не можна зустрічати Різдво з колишніми боргами. Інакше весь рік доведеться жити в борг.

У цей день не можна скупитися.

У Святвечір не можна йти далеко від будинку – весь рік блукати будеш.

Не можна зустрічати свято в чорному одязі.

Не можна гасити вогонь в печі або каміні.

Прикмети та повір’я на Святвечір

Якщо на Святвечір небо рясно всіяне зорями, то в цьому році слід очікувати багатого врожаю.

У навечір’я Різдва Христового прийнято запалювати в будинку свічки або розтоплювати камін, щоб залучити в будинок благополуччя і удачу.

До святкової вечері не можна надягати старий одяг темного кольору, інакше рік пройде в сльозах і труднощах.

За святковим столом повинно бути присутнім парна кількість людей. Якщо вона непарна, то господині ставлять одну зайву тарілку.

У Святвечір необхідно вийти на вулицю і подивитися в небо. Якщо побачити падаючу зірку і загадати бажання, то воно обов’язково здійсниться.


/Files/images/4081976.gif


З 25 по 28 лютого у Боярському НВК "Колегіум - ЗОШ І-ІІІ ст. №3" для учнів були проведені новорічні ранки.

/Files/images/novini/received_171391086947901.jpeg /Files/images/novini/received_171392733614403.jpeg/Files/images/novini/received_171393443614332.jpeg


/Files/images/a_skov_navch/1.jpg


19 грудня - День Святого Миколая

/Files/images/24316318.jpg

Хай Миколай у вишиванці
Розбудить подарунком вранці
І принесе у Вашу хату
Добробут, радості багато.
Розбудить приспані надії,
Зернятко щастя хай посіє.
Зігріє гумором, любов’ю,
І принесе усім здоров’я!


Гостинний прийом школярів зі Сходу України

15 грудня 2017 року колектив Боярського НВК «Колегіум – ЗОШ І-ІІІ ступенів №3» гостинно приймав 50 школярів зі Сходу України. Дітей віком 10-16 років зустріла директор закладу Михайлова Стелла Євгенівна, яка їх привітала, коротко розповіла про школу та побажала отримати від поїздки найкращі враження.

Супроводжували гостей голова райдержадміністраціїСмірнова Мирослава Михайлівна, голова Києво-Святошинської районної ради Гедульянов Вадим Едуардович та начальник відділукультури, національностей та релігійКиєво-Святошинської райдержадміністраціїГончаренко Дмитро Володимирович.

Нові знайомства, спільні заходи, свята і розваги – це те, що об’єднує дітей Сходу і Заходу. Тож у НВК активно готувалися до зустрічі гостей і ретельно продумали, як час, проведений у закладі, зробити незабутнім, насиченим і радісним. Учні Боярського НВК з нетерпінням чекали однолітків з Донеччини, міста Красногорівки, щоб не просто поспілкуватися, розповісти, як живуть, чим захоплюються, чого прагнуть, а поділитися своїми думками, мріями, сподіваннями. А основне - показати дітям із Заходу іншу Україну – мирну, красиву, привітну, зовсім не агресивну.

На гостей чекали розваги, конкурси, майстер-клас. Діти стали учасниками цікавої гри «По станціях», де мали змогу продемонструвати свою ерудицію, вокальні й танцювальні вміння, театральні здібності, а ще позмагатися на станції «Спортивна». Неймовірні враження гості отримали від виступу неодноразового переможця районних, обласних та Всеукраїнських конкурсів - команди КВН «Вітаміни».

Керівник гуртка Лавренюк Алла Вікторівна та вчитель образотворчого мистецтва Кононенко Олеся Михайлівна провели для дітей майстер-клас з виготовлення новорічної прикраси, яку учні забрали із собою на згадку про своїх однолітків з Боярки.

Особливо приємна й хвилююча ця зустріч була для учнів 6-А класу, адже вони поспілкувалися з дітьми, яким надсилали в Красногорівку книжки та листівки з теплими словами побажань миру й щасливого дитинства.

Зустріч завершилася в теплій атмосфері, всі учасники, об’єднані спільним прагненням миру в Україні, висловили єдине побажання, щоб якнайшвидше закінчилася війна, щоб діти в усіх куточках нашої країни жили спокійно й щасливо.

/Files/images/novini/4/_DSC8518.JPG/Files/images/novini/4/_DSC8578.JPG


14 грудня 2017 року
День пророка Наума – покровителя навчання і науки

/Files/images/2041beb8b1f2a2d92b16cf7f867e9119.jpg

У народі 14 грудня вшановували пророка Наума – покровителя розуму, знань і доброчинства.

У давні часи навчальний процес розпочинався взимку – 1 грудня за старим стилем (14 – за новим). То була найзручніша пора здобувати освіту для сільських дітей. Бо, найосновніші сільськогосподарські роботи вже було завершено. А тому вважалося, що саме в день Наума добре починати вчитися: «наука на ум піде».

Напередодні дня святого пророка Наума батьки відвідували вчителя (дяка) і домовлялися про плату (зазвичай це було забезпеченням дровами на зиму, салом та ковбасами на Різдво, допомога в полі під час сівби чи жнив).

Увечері до новоспеченого учня приходив хрещений батько з букварем. Посеред хати ставили діжку, застеляли її кожухом, і гість підстригав хрещеника, щоб «добре в голову йшла наука». Роблячи перший підстриг, він казав – «Батюшка Наум, виведи синка на ум».

Потім сідали за стіл і завчали напам’ять кілька літер. Школяр вечеряв пшонянкою, бо «треба чимало каші з’їсти, щоб опанувати науку». Вранці син із батьком йшли до церкви, де панотець читав над його головою «Євангеліє».

Цього дня відкривалися усі церковно-приходські школи і батьки виряджали дітей на навчання зі словами: «Хай наука тобі легко дається».
Відіславши дитину до школи, батьки йшли до церкви і ставили свічку перед образом пророка Наума, висловлюючи йому пошану і сподіваючись, що святий наведе малого на розум.

Про самого Наума відомо, що він був монахом-просвітителем, який мандрував селами, безкоштовно навчав дітей азбуці.

Збереглися його заповіді: «Не можна їсти під час навчання, бо заїси вивчене. Якщо кінчив читати, то закрий книжку, бо вивчене забудеться».

Тому за народними переказами Наум – покровитель розуму, знань і навчання. Про це мовлять і прислів'я:
• Вчися, сину, азбуки – прийде хліб сам в руки.
• Не збирай синові худоби, а збирай йому розум.
• Гни дерево, поки молоде, учи дітей, поки малі.
• Прийшов Наум – пора братися за ум.
• Наум наставляє на ум.
• Я не знаю ні «аз», ні «буки» – прийде Наум і змусить до науки.

/Files/images/IMG_20171214_082536.jpg


Вітаємо переможців, призерів та вчителів
ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад
2017-2018 навчальний рік

Біологія

Прізвище, ім’я учня Клас Місце Учитель
Шаповаленко Дмитро 4-А (к) І Тарасюк Л.І.
Горбаток Катерина 7-Б (к) ІІ Тарасюк Л.І.
Шевчук Ірина 5-Б(к) ІІІ Тарасюк Л.І.
Марченко Вікторія 6-А (к) ІІІ Прахніцька В.В.

Українська мова і література

Прізвище, ім’я учня Клас Місце Учитель
Желізняк Анна 5-Б (к) ІІ Лук’янчук О.В
Кшановська Арина 4-А (к) ІV Клименко О.М.

Німецька мова

Прізвище, ім’я учня Клас Місце Учитель
Потапчук Анастасія 6-А (к) І Скоморохова В.В.
Ковальчук Катерина 7-А (к) ІІ Снігур Т.О.

Англійська мова

Прізвище, ім’я учня Клас Місце Учитель
Сидорук Катерина 7-Б (к) І Дацків Н.А.

Екологія

Прізвище, ім’я учня Клас Місце Учитель
Голуб Ольга 7-А (к) ІІ Ткаченко І.П.

Образотворче мистецтво

Прізвище, ім’я учня Клас Місце Учитель
Савицька Ліза 4-Б(к) ІІ Кононенко О.М.
Тендітна Яна 4-А (к) ІІ Кононенко О.М.
Пашкова Альона 6-В (к) І Кононенко О.М.
Черненко Ксенія 6-В (к) ІІ Кононенко О.М.

Трудове навчання

Прізвище, ім’я учня Клас Місце Учитель
Нежиборський Тарас 5-Б (к) І Дронов А.Р.

Історія

Прізвище, ім’я учня Клас Місце Учитель
Сидорук Катерина 7-Б (к) І Волошена Р.В.

Хімія

Прізвище, ім’я учня Клас Місце Учитель
Горбаток Катерина 7-Б (к) ІІ Бородієнко Г.А.
Желізняк Анна 5-Б (к) ІІ Бородієнко Г.А.
Смілянець Дарія 3-Б (к) ІІІ Бородієнко Г.А.

Математика

Прізвище, ім’я учня Клас Місце Учитель
Остапенко Олександр 3-Б (к) І Посікера І.П.
Ал Хадам Мурат 4-Б (к) І Бондарчук Н.М.
Смілянець Дарія 3-Б (к) ІІ
Баришевська Валерія 4-Б (к) І Бондарчук Н.М.
Черненко Ксенія 6-В(к) ІІ Бондарчук Н.М.
Рябич Олександра 6-В (к) ІІІ Бондарчук Н.М.
Бойченко Вікторія 7-Б (к) І Посікера І.П.

Географія

Прізвище, ім’я учня Клас Місце Учитель
Гришина Софія 7-Б (к) ІІІ Хмара А.М.
Желізняк Анна 5-Б (к) ІІІ Хмара А.М.
Ал Хадам Мурат 4-Б (к) ІІІ Хмара А.М.

Правознавство

Прізвище, ім’я учня Клас Місце Учитель
Голуб Ольга 7-А (к) ІІ Гришко О.В.
Черненко Ксенія 6-В (к) ІІІ Гришко О.В.

Фізика

Прізвище, ім’я учня Клас Місце Учитель
Ал Хадам Мурат 4-Б (к) І Савушкіна К.К.
Перфілова Юлія 5-Б (к) ІІІ Незабитовський

Інформаційні технології

Прізвище, ім’я учня Клас Місце Учитель
Марченко Вікторія 6-А (к) ІІІ Куніцька Т.П.

7 грудня - "Катерини"

/Files/images/i087348.jpg

Сьомого грудня - день великомучениці Катерини, у народі "Катерини", свято дівочої долі. У цей день перед образами цієї святої дівчата ставлять свічки, а потім під вечір ворожать на свою долю.

Перед сходом сонця дівчина йде в садок і зрізує гілочку вишні. В хаті дівчина ту гілочку ставить у пляшку з водою і чекає свята Меланки. Якщо до Меланки вишня зацвіте – добрий знак, засохне гілочка без цвіту – кепська ознака. Дівчата так це тлумачать: є цвіт на гілочці – буде весілля, нема – восени доведеться Покрову благати: “Свята мати, Покрівонько, покрий мою голівоньку”.

Увечері дівчата сходяться до однієї хати і варять спільну вечерю – борщ і кашу. Приходять хлопці, починаються розваги: сміх, співи, але без танців, бо то піст.

/Files/images/i041375.jpg

Опівночі, перед “першими півнями”, дівчата беруть горня з “вечерею”, обгортають його новим рушником і йдуть “закликати долю” до воріт. Кожна з дівчат вилазить по черзі на ворота, тримаючи в руках горня з кашею та борщем, і тричі гукає: "Доле-доле, йди до мене вечеряти!"

Якщо в цей час заспіває півень, “доля обізвалася”, якщо ж ні: “Доля оглухла, не чує мого голосу”. Журиться дівчина і проклинає долю: “Щоб ти зозулі не чула, блуднице моя!” Та це ще не біда. Гірше, коли зірка з неба впаде. “Погасне Доля!” – злякано шепочуть дівчата.” Якщо десь у цю мить загавкав пес чи озвалася якась інша худобина, це означало, що доля почула дівочі благання і з тієї сторони слід чекати нареченого. Причому якщо закукурікав півень – парубок прибуде статний і багатий; якщо озвався собака – чоловік буде вірний і не дуже страшний, трохи сварливий; якщо заіржав кінь – чоловік трапиться роботящий, спокійний, але з характером.

Розповідають, що під час такого ворожіння уже в наш час до горщика підбіг щур і почав їсти кашу, аж за вухами лящало. Дівчина як побачила, то зомліла. А весною приїхали в село іноземці з Франції по обміну досвідом господарювання і вирощування цукрового буряка. Дівчина познайомилася з одним із них і незабаром вийшла заміж . Поїхала жити на батьківщину чоловіка і писала батькам, що він дуже добрий. З тих пір у селі знають, що щур – то чоловік-іноземець.

Хлопці цього дня постилися до служби Божої і щиро молилися, аби Бог дав їм хорошу дружину – роботящу, не ледащу, до того ж лицем пригожу і до чоловіка лагідну.

В народних переказах дівоча доля – то гарний і вдатний хлопець, а чоловіча – гарна та працьовита жінка. Та вона буває і роботящою, і лінивою – це вже кому яка дістанеться. Вгадати, звичайно, нікому не дано.

Вдалу і щасливу долю могла приворожити і сама дівчина. Треба було лише причепуритися: одягти сорочку самотканну, вишити на ній гарні візерунки, а по низу – меандри (символічні зазубринки). Плахту чи спідницю треба було підв’язати тканою крайкою чи вишитим золотом поясом. У коси заплести червоні та золоті стрічки, а ще взути чобітки на підборах. А до того ж усміхнене миле личко, розважна розмова – і найкраща доля приголубить таку господиньку і розумну дівчину.

Народні прикмети:

  • Катерина по воді, то Різдво по льоді.
  • Як на Катерини холодно, то буде голодно.

6 грудня - День Збройних Сил України.

/Files/images/249008_1.jpg

6 грудня 1991 року Верховна Рада України прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Рівно через два роки - 6 грудня 1993 року - ВРУ заснувала дату для проведення Дня Збройних Сил України. Вона була приурочена до дня прийняття закону "Про Збройні Сили України". Тому саме вона увійшла в історію сучасної Української держави як професійне свято української армії.

Збройні сили України — це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України.

Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України є Президент України. Безпосереднє керівництво Збройними силами України в мирний та воєнний час здійснює Головнокомандувач Збройних Сил України.

Щодо чисельності ЗСУ, то 24 серпня 2015 року Президент України Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди 24-ї річниці Незалежності України у Києві зазначив, що «…210 тисяч людей прийшли на військову службу за шість черг мобілізації. З них 35 тисяч, тобто кожний шостий, — добровольці».

Збройні сили України —
Слава, гордість, міць країни!
Захищають мир, свободу
Служать рідному народу!
Щира шана і подяка
Хлопцям, молодим солдатам,
Що строкову службу чесно
Сприйняли, як борг почесний!
Матері й батьки шановні
Вихованням послідовним
Відчуття патріотизму
І повагу до Вітчизни
У серцях синів зростили —
Вартувати відпустили
Мирну, вільну і єдину
Незалежну Україну!
Тож вшануймо в день святковий
Всіх без винятку військових!
Завдяки їх чесній службі
Живемо у мирі, дружбі!
Адже мир тоді панує,
Коли армія чатує!

Вітаємо переможців, призерів та вчителів
ІІ (районного) етапу
Міжнародних предметних конкурсів
2017-2018 навчальний рік

Міжнародний конкурс
імені Петра Яцика

Прізчище учняКласМісцеУчитель
Петриченко Тамара2-Б (к)ІІЛук'янчук О.В.
Желізняк Анна5-Б (к)ІІЛук'янчук О.В.
Гаркуша Крістіна6-А (к)ІІКоцур Л.В.

Міжнародний мовно-літературний конкурс
імені Тараса Шевченка

Прізчище учняКласМісцеУчитель
Гутік Дарія5-Б (к)ІVЛук'янчук О.В.
Ткаченко Марина1-А (к)ІІСабашна Т.В.
Гаркуша Крістіна6-А (к)ІІКоцур Л.В.

25 листопада 2017 року
День пам’яті жертв голодомору

/Files/images/svichka-golodomor.gif

Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. Заходи, присвячені цьому дню, щорічно проходять в четверту суботу листопада.

Спочатку Указом президента України від 26 листопада 1998 року остання субота листопада оголошувалась Днем пам’яті жертв голодомору, потім Указом від 31 жовтня 2000 року цей день став іменуватися Днем пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. У 2007-му році, згідно Указу Президента України № 431/2007 від 21-го травня 2007-го року, в назву цього пам’ятного Дня були внесені зміни: "Внести до Указу Президента України от 26 листопада 1998 року N 1310 (1310/98 ) "Про встановлення Дня памяті жертв Голодоморів та політічніх репресій" (в редакції Указа від 15 липня 2004 року № 797 (797/2004) зміни, віключівші у назві та тексті слова "та політічніх репресій".

В 2017 році День пам’яті жертв голодомору припадає на 25 листопада.


9 листопада -
День української писемності та мови

/Files/images/9 лист.jpg

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українськогосуспільства».

14 жовтня - День захисника України

/Files/images/1233321.jpeg

4 найважливіші факти про День захисника України.
Що святкують українці 14 жовтня

14 жовтня в Україні стає особливим днем. В цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року згідно з указом президента Леоніда Кучми у свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії.

Враховуючи вищезазначене, було запропоновано святкувати 14 жовтня День захисника України, який повинен був замінити радянсько-російське свято 23 лютого. З 2015 року цей день став святковим вихідним.

Покрова

Ознакою свята Покрови є те, що вона покриває землю або листям або снігом. Частіше покриває листям, але всяке буває з погодою у середині жовтня і іноді у ці дні вже йде сніг.

За легендою, у цей день у 860 році військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці Константинополя з молитвою звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за легендами, з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою. Після цього військо Аскольда вже не могло побачити цих людей.

Вражений цим дивом Аскольд та його дружинники після цього прийняли хрещення та стали християнами. Точних даних про цю подію історична наука не має, вважається, що християнство на Русі офіційно з’явилося пізніше.

За іншою версією, приводом для свята стало видіння Андрія Юродивого під час облоги Константинополя. Богородиця з'явилася мешканцям міста у храмі та прийняла їх під свій захист. Після цього армія противника відступила.

Описані події мали місце, згідно з деякими датуваннями, в 902 або 910 роках при імператорові Льві Мудрому і патріарху Макарії. Тоді Візантійська імперія вела війну з арабами-мусульманами і Константинополю загрожувала небезпека.

Козаки

Зазначимо, що Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорізьких козаків. Вони будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.

Саме на Покрову запорізькі козаки вирушали на зимівлю по своїх хуторах та зимівниках. На Запорізькій січі залишалася тільки постійна залога із січовиків. Тоді основними були церковні вихідні, тому і склалось козацьке свято на Покрову.

Першу церкву на честь Покрови запорожці побудували в 1659 році на Чортомлицькій Січі. За свідченням українського історика Дмитра Яворницького, за час існування Січі було побудовано 13 церков Покрови Богородиці.

Коли у XVII-XVIII століттях з’явилось "козацьке бароко, митці почали малювати новий вид ікони, який отримав назву "Козацька Покрова". На ній під покровом-омофором Богородиці іконописці розміщували українських гетьманів, старшину та відомих козаків.

Враховуючи цю історичну традицію, було вирішено зробити пам’ятний день, присвячений внеску козаків у розвиток української державності.7 серпня 1999 року президент України Леонід Кучма підписав указ про встановлення Дня українського козацтва в день свята Покрови Пречистої Богородиці.

УПА

14 жовтня також вважається днем заснування Української повстанської армії. Можна простежити певний символічний зв’язок між козацькими традиціями, які були пов’язані зі святом Покрови, та заснуванням у цей день УПА.

Інформація про створення УПА 14 жовтня є у постанові Української головної визвольної ради від 30 травня 1947 року та наказі передостаннього Головного командира УПА Романа Шухевича ("Тараса Чупринки") від 14 жовтня 1947 року.

"В місяці жовтні 1942 р. на Поліссі постали перші збройні відділи, що дали початок Українській повстанчій армії. Для зафіксування цього історичного моменту визнається день 14-го жовтня 1942 року днем постання УПА", - йдеться у наказі.

Однак, документа, який би регламентував створення УПА саме у жовтні 1942 року, не виявлено у численних матеріалах діловодства цієї військової структури. Історики ще не дійшли до остаточних висновків у питанні, коли була створена УПА.

Зокрема, співробітник Інституту джерелознавства НАНУ Олександр Вовк, який вивчав архіви українських націоналістів у період Другої світової війни,вважав, що УПА була створена у квітні–на початку травня 1943 року. До створення УПА тоді був причетний військовий референт бандерівської ОУН на Волині та Поліссі Василь Івахів (псевдонім "Сонар").

Указ президента України П.Порошенка

Навіть після проголошення незалежності в Україні довший час зберігалася радянська традиція святкування 23 лютого, яке виглядало як своєрідне "8 березня для чоловіків". Було зрозуміло, що Україні потрібне своє свято Збройних сил, яке спиралося б на вітчизняні історичні традиції і не мало б стосунку до Росії.

Нагальна потреба у такому святі особливо гостро постала після російської анексії Криму та окупації частини Донбасу. Армія, яка окупувала Крим та частину Донбасу, якраз вважала своїм святом 23 лютого, день заснування Червоної армії.

В таких умовах було зовсім недоречно зберігати звичай святкувати якесь незрозуміле чоловіче свято, яке до того ж було присвячено подіям, що сталися на далекому від України північному заході Росії у 1918 році.

День захисника України був офіційно встановлений як державне свято 14 жовтня 2014 року указом президента Петра Порошенка. Цим же указом було скасовано указ президента Кучми від 1999 року, яким встановлювалося свято — День захисника Вітчизни, що відзначалося 23 лютого. Однак у 2014 році День захисника України ще не був вихідним днем.

Пізніше президент П.Порошенко виступив з ініціативою зробити День захисника України неробочим днем. 5 березня 2015 року Верховна Рада підтримала президентський законопроект, у якому День захисника України 14 жовтня було визначено як святковий вихідний.


/Files/images/IMG_0584.JPG

Вітаємо учителів, учнів, батьків, випускників та всіх хто тісно пов'язаний з Боярським НВК "Колегіум -ЗОШ І-ІІІ ст. №3" з 55-тою річницею нашого навчального закладу, а також з 1-им роком існування колегіуму.


/Files/images/vshit11.jpgВітаємо команду КВН "Вітаміни" з перемогою!

11 вересня 2017 року команда КВН «Вітаміни» Боярського НВК «Колегіум – ЗОШ І-ІІІ ст..№3» гідно представила Київську область на Всеукраїнському фіналі КВН ЮІР – 2017 у ДК «Молода гвардія» м.Одеса, ставши переможцями змагань.

/Files/images/kvn/витами.jpg

Нормативні документи
для організації освітнього процесу
в 2017-2018 навчальному році

З нормативними документами можна ознайомитися на сторінці НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС - Номативно-правова базаПитання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.